طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

اجرای دکوراسیون داخلی با سامی مبل با جدیدترین متدهای روز دنیا

طراحی داخلی از گذشته‌های دور تا کنون به نحوی در زندگی بشر جای داشته است. در گذشته انسان‌ها با نقاشی در غار‌ها سعی در زیباتر نمودن آن‌ها داشته‌اند. امروزه هم طراحی و دکوراسیون داخلی جایگاه خاصی در زندگی انسان‌ها دارد، به خصوص ما که در مشرق زمین زندگی می‌کنیم، علاقه وافری به هنر داریم. این مسأله را به خوبی می‌توان در ذوق و شوقی که در مبلمان چینی، صدف کاری‌های ژاپنی و فرش‌های اصیل ایرانی وجود دارد مشاهده کرد. اما بدون شک نمی‌توان گفت که در غرب هم طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مشابه با آنچه که ما در شرق داریم، صورت می‌گیرد. طراحی و سبک دکوراسیون در شرق و غرب متفاوت هستند.

آشنایی با دکوراسیون داخلی

اگر می‌خواهید بدانید دکوراسیون داخلی چیست؟ باید در پاسخ به شما بگوییم که هماهنگ ساختن رنگ‌ها، لوازم منزل و چیدمان لوازم با یک دیگر به شیوه‌ای بسیار هنرمندانه و شیک را طراحی داخلی دکوراسیون مینامند. هنر دکوراتیو یا همان دکوراسیون هم مانند دیگر هنر‌های موجود از ریزه کاری‌ها و تکنیک‌های مختلفی برخوردار بوده و شما می‌توانید با توجه به سلیقه و نیاز خود چیدمانی زیبا و دکوراسیونی جذاب ایجاد کنید.

در تعریف تخصصی‌تر از دکوراسیون داخلی می‌توانیم آن را یک اتصال دهنده بین معماری و طراحی داخلی بدانیم. به طور کلی دکوراسیون داخلی مانند دیگر اجزای معماری با عنصر‌های مختلف ساختمان ارتباط دارد. معمار و طراح داخلی سعی می‌کند با دانش و تجربه خود در فضا برابری و هماهنگی ایجاد نماید. سبک‌های زیادی در دکوراسیون داخلی وجود دارد که انتخاب و به کار گرفتن هر کدام از آن‌ها به سلیقه شما بستگی دارد.

با توجه به اینکه همه ما در بیشتر اوقات، زمان خود را در فضای خانه می‌گذرانیم، طبیعی است که نسبت به چیدمان و دکوراسیون داخلی خانه حساسیت زیادی به خرج دهیم. در صورتی که فضای داخلی منزل شما خسته‌کننده باشد، بدون شک این مسأله روی روحیات شما تاثیر خواهد داشت. با توجه به این امر، اینکه دکوراسیونی زیبا و مطابق با سلیقه خود داشته باشید می‌تواند روحیه بهتری به شما ببخشد.

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی

اهمیت دکوراسیون داخلی

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی بدون شک اهمیت زیادی دارد؛ چرا که عوامل و اجزای مختلف منزل در این مسأله دخیل می‌شود. از جمله عواملی که در دکوراسیون داخلی تأثیر می‌گذارد فرم‌ها، کف، دیوار، نور، رنگ، عناصر کارکردی و تزیینی، سقف و مبلمان اشاره کرد.

تمامی این عناصر و ابزار‌ها وسایلی برای کار طراح هستند که او باید به صورتی هماهنگ در کنار یک دیگر قرار دهد. همانطور که اشاره کردیم، دکوراسیون داخلی چیزی مابین معماری و طراحی بوده و جنبه‌های کاربردی، فنی و ساختاری دارد.

ما فکر می‌کنیم که طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی یکی از کاربردی‌ترین روش‌ها به منظور به دست آوردن اهداف مورد نظر شما که می‌تواند شامل بهبود و پویایی زندگی باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی چه تاثیری دارند؟

از نظر ما یکی از مهم‌ترین مسائل در دکوراسیون داخلی، رنگ‌ها هستند. رنگ‌ها باعث به وجود آمدن‌ایده‌هایی نوین می‌شوند. هر چیزی که در اطراف شما و ما وجود دارد، دارای رنگ است. از نظر علم روانشناسی و پزشکی رنگ‌ها می‌توانند تا حد زیادی روی سلامت روح و جسم ما تاثیر بگذارند. رنگ‌ها به خوبی روی کاهش و افزایش استرس، روحیه و انرژی شما و حتی مسائلی مانند فشار خون موثر باشند.

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در دکوراسیون داخلی به آن توجه کنید، دقت به جزئیات دکوراسیون داخلی است؛ چرا که هنر دکوراسیون داخلی را نمی‌توان تنها به چیدمان‌اشیاء محدود کرد، عناصر بسیاری که در بالا به آن اشاره کردیم در دکوراسیون داخلی نقش دارند که رنگ مهم‌ترین آن‌ها به شمار می‌رود. شما باید هنگام چیدمان دکوراسیون به رنگ‌هایی که می‌خواهید به کار بگیرید، توجه بسیاری داشته باشید. رنگ‌ها باید با توجه به ویژگی‌های محیط و نیاز شما در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار گیرند.

سبک‌ های دکوراسیون داخلی

سبک دکوراسیون داخلی

اینکه با سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی آشنا باشید، این امکان برای شما فراهم می‌شود که با توجه به سلیقه و علاقه خود مناسب‌ترین را در خانه خود اجرا کنید. سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی را می‌توان به سبک مدرن، اسکاندیناوی، مینیمال، صنعتی و… تقسیم‌بندی کرد. هر کدام از این سبک‌ها را باید در محیطی متناسب به کار برد، البته که روحیات شما هم در انتخاب سبک تأثیر‌گذار است.

سبک مدرن

در مورد سبک دکوراسیون مدرن معمولاً چیزی که همیشه به ذهن ما خطور می‌کند، سبکی با رنگ‌های ساده و بسیار منظم است. معمولاً استیل و شیشه در طراحی این سبک مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع باید بگوییم که صاف بودن، براق بودن، شفافیت و صیقلی بودن از ویژگی‌های سبک مدرن هستند. در سبک مدرن شما شاهد زیبایی در عین سادگی خواهید بود.

سبک امروزی

شاید شما هم قبل از این فکر می‌کردید که سبک امروزی و مدرن یکی هستند، اما باید بدانید که این دو سبک تفاوت بسیاری دارند. سبک مدرن به قرن بیستم بر می‌گردد، در حالی که سبک امروزی در هر دوره‌ای وجود داشته و با توجه به ترند و مد آن دوره مورد استفاده قرار می‌گرفت.

شما می‌توانید در سبک مدرن انعطاف‌پذیری بالا را به راحتی متوجه شوید، در واقع سبک امروزی پایبند قانون خاصی نیست و بیشتر به چیزی در هر دوره مد باشد، وابسته است. اما سبک مدرن پیرو قوانین خاصی بوده و صمیمیت را به شما القاء خواهد کرد.

سبک مینیمال

از دیگر سبک‌های محبوب در دکوراسیون داخلی، سبک مینیمال است. شما می‌توانید در سبک مینیمال از رنگ‌های متنوعی استفاده نمایید، اما به یاد داشته باشید که وسایل براق در این سبک جایی ندارند. ما پیشنهاد می‌کنیم که رنگ سفید را در طراحی مینیمالیسم خود به عنوان رنگ غالب استفاده نمایید.

سبک صنعتی

سبک طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی صنعتی، از جمله سبک‌ها به وجود آمده در دوره انقلاب صنعتی اروپا است. در اکثر خانه‌های اروپایی قرن ۱۷ و ۱۸ میلادی این سبک به چشم می‌خورد. معمولاً در این سبک باید از آجر یا چوب استفاده نمایید.

سبک اسکاندیناوی

بهتر است بدانید که سبک اسکاندیناوی به سبک مینیمال شباهت زیادی دارد، در این سبک شما می‌توانید همانند مبلمان از آثار هنری الهام بگیرید. البته نمی‌توان نادیده گرفت اکثر ویژگی‌های سبک مینیمال از سبک اسکاندیناوی مدرن گرفته شده است.

سبک فرانسوی

اگر شما هم عاشق فرانسه هستید، سبک فرانسوی برای دکوراسیون شما گزینه بسیار خوبی به شمار می‌رود. رنگ‌های گرم و ملایمی در سبک فرانسوی به کار می‌رود و برخلاف سبک‌های دیگر در این سبک استفاده از ظرف‌های چینی سنگین و ضخیم مرسوم است.

ویژگی‌هایی که ما را از دیگر شرکت‌ها متمایز می‌کند

ما یعنی سامی مبل بدون اغراق یکی از بهترین‌ها در این زمینه هستیم. ویژگی‌هایی که ما را از دیگر رقبا متمایز می‌کند شامل موارد زیر می‌شوند:

تخصص و دانش حرفه‌ای

یکی از مهم‌ترین وجوه تمایز ما با دیگر رقبا، تخصص و دانش حرفه‌ای ما است. تمامی تیم سامی مبل دارای تحصیلات مربوطه در سطوح بالا، رزومه فوق‌العاده و نمونه کار‌های زیبا هستند.

رعایت اصول حرفه‌ای

بدون شک هیچی از رعایت اصول حرفه‌ای برای ما مهم‌تر نیست. می‌توانید با پرس و جو از افرادی که خدمات ما را مورد استفاده قرار داده‌اند این امر را متوجه شوید.

شفاف‌سازی مالی

از اصولی که ما به آن پایبند هستیم، شفاف‌سازی مالی است. متاسفانه بسیاری از رقبا این امر را فراموش می‌کنند، اما ما به خوبی نسبت به این مسأله واقف هستیم. ما برخلاف رقبایمان که هزینه‌های واقعی را کمتر از آنچه که هستند، اما در عوض با هزینه‌های جانبی پول بیشتری دریافت می‌کنند، هزینه‌های واقعی را عنوان خواهیم کرد.

توازن مشتری

متاسفانه بسیاری از شرکت‌های طراحی که با کار روی پروژه‌های بزرگ‌تر، پروژه‌های کوچک را فراموش می‌کنند. خوشبختانه ما اینگونه نیستم و به توازن بین مشتریان پایبند خواهیم ماند.

مشخص ساختن بودجه

خب ما این مسأله را همواره مد نظر قرار می‌دهیم و قبل از هر چیزی بودجه مورد نیاز را مشخص خواهیم کرد. البته به یاد داشته باشید که بودجه‌ای که ما ارائه می‌دهیم با بودجه‌ای شرکت‌های دیگر عنوان می‌کنند، متفاوت هستند اما همواره سعی داریم که مقرون به صرفه‌ترین بودجه‌ها را مطالبه می‌کنیم.

بهترین‌ها را از سامی مبل انتظار داشته باشید

اغراق نمی‌کنیم اما در میان دیگر رقبا بدون شک ما یک سروگردن بالاتر هستیم. شما می‌توانید این موضوع را با پرس و جو از دیگران دریابید. ما تمامی مجوز‌های تخصصی برای طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی داریم.

علاوه بر تمامی این‌ها ذوق و دانش و تخصصی کارکنان ما را نمی‌توان نادیده گرفت. اگر ژورنال‌های ما را مشاهده کرده باشید این مسأله را به خوبی متوجه خواهید شد. زیباترین طرح‌ها که باب سلیقه شما باشد توسط کارکنان ما قابل اجرا است.

کارکنان ما به خوبی نسبت به سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی آگاه هستند؛ از همین رو می‌توانید با خیال راحت دکوراسیون داخلی خود را به ما بسپارید.

برخی از سؤالات متدوال

دکوراسیون داخلی چیست؟

هماهنگ ساختن رنگ‌ها، لوازم منزل و چیدمان لوازم با یک دیگر به شیوه‌ای بسیار هنرمندانه و شیک را می‌توان طراحی دکوراسیون داخلی نامید.

سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی کدام‌ها هستند؟

سبک مدرن، سبک اسکاندیناوی، سبک صنعتی، سبک مینیمال، سبک امروزی و سبک فرانسوی از محبوب‌ترین سبک‌های دکوراسیون داخلی به شمار ‌می‌روند.

سبک دکوراسیون مینیمال از چه سبکی الهام می‌گیرد؟

سبک مینیمالیسم از سبک اسکاندیناوی مدرن الهام می‌گیرد.

آیا سبک امروزی همان سبک مدرن است؟

خیر، خیلی‌ها این دو سبک را یکی می‌دانند. اما در حقیقت این دو سبک تفاوت‌های زیادی با یک دیگر داشته و به طور کلی سبک امروزی در هر دوره‌ای به ترند و مد آن دوره وابسته است. با این حال سبک مدرن به قرن بیستم بر می‌گردد.