بهترین مبل‌ها برای خانه‌های کوچک

مبل راحتی

بهترین مبل‌ها برای خانه‌های کوچک

بهترین مبل‌ها برای خانه‌های کوچک

بهترین مبل‌ها برای خانه‌های کوچک : می‌توان گفت خرید مبل راحتی برای خانه کوچک، تازه شروع کار است. اگر شما نیز خانه کوچکی دارید و قصد دارید برای آن مبل خریداری کنید، بهتر است مطالعه ادامه این مطالب را از دست ندهید:

نکات مهم جهت خرید مبلمان فضای کوچک

1- از سبک چیدمان متقارن برای فضای خود بهره ببرید: چیدمان متقارن فضا را منظم‌تر جلوه می‌دهد. البته این را هم در نظر بگیرید که فضای خانه‌های کوچک با چیدمان منظم می‌تواند ظاهر به اصطلاح جعبه‌ای را به خود بگیرد. برای جلوگیری از ایجاد چنین حالتی سعی کنید خطوط و سطوح صاف فضا را از بین ببرید. بدین معنا که بر روی دیوار تصاویر آویزان کرده یا قفسه‌هایی را بر روی آن نصب کنید.

2- استفاده از مبل‌های نیمکتی: یک قاعده مهم در خانه‌های با متراژ کم استفاده حداکثری از فضای موجود است. در همین راستا شما حتی می‌توانید با قرار دادن یک مبل نیمکتی در قسمت زیرین پنجره نشیمن خود از آن بخش خانه نیز به شکل مفید بهره ببرید. معمولا بر روی این مبل‌ها کوسن‌های بزرگی را قرار می‌دهند که از آن برای تکیه دادن می‌توان استفاده کرد.

3- اما رعایت نکات مربوط به مبلمان وقتی نتیجه می‌دهد که از تاثیر سایر عناصر خانه غافل نمانید. یکی از این موارد آینه‌ها هستند. نصب آینه‌های دیواری در فضای نشیمن بر روی درک بصری افراد تاثیر گذاشته و محیط را دلباز‌تر جلوه می‌دهد.

4- از مبلمان‌هایی استفاده کنید که در فضا صرفه جویی می‌کنند: استفاده از فرورفتگی‌ها و فضاهای قناس بهترین مکان‌ها برای قرار دادن مبلمان هستند؛ زیرا بخش باارزش کف را اشغال نمی‌کنند. این ایده به خصوص برای خانه‌های قدیمی کوچکی که بازسازی شده‌اند مناسب می‌باشد.

سرویس مبلمان راحتی مدل سامکس

رنگ مبلمان خانه‌های کوچک

در این بخش چندتا از بهترین رنگ‌ها را برای مبلمان و محیط خانه کوچک به شما معرفی خواهیم کرد.

رنگ آبی تیره:

استفاده از رنگ‌های قوی تیره برای مبلمان در کنار انتخاب رنگ‌های بسیار روشن برای سایر اجزای خانه، تصمیمی جسورانه است که توجه افراد را از کمبود فضای موجود منحرف خواهد کرد.

رنگ برنز روشن:

خانه‌ای را تصور کنید که نور خورشید از پنجره بر روی مبلمان‌های برنزی روشن می‌تابد. این فضای چشم نواز از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای فضای کوچک محسوب

می‌شود.

سفید مایل به خاکستری یا کرم:

رنگ سفید از آن دسته رنگ‌هایی است که طیف‌های مختلف آن به تمام محیط‌ها جذابیت هدیه می‌کند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای مبلمان‌هایی که در مکان‌های پر تردد خانه قرار دارند از این رنگ بهره ببرید.

طلایی:

اگر تمایلی به خرید مبل سفید یا خاکستری ندارید، می‌توانید از طیف طلایی بهره ببرید که ضمن بزرگ‌تر نشان دادن فضا، آن را دلبازتر نشان می‌دهد. البته طیف طلایی برای طرفداران سبک مینیمال مناسب نیست.

نحوه شستشوی مبلمان

اگر مبلمان چوبی را برای منزل خود خریداری کرده باشید قطعا پس از مدتی با مشکل در تمیز کردن آن مواجه خواهید شد؛ زیرا چوب موجود در آن‌ها باعث می‌شود نتوانیم از شوینده‌های مرسومی که برای نظافت سطح سایر انواع مبلمان کاربرد دارند استفاده کنیم. جهت شستشوی مبل به نکات زیر دقت کنید:

۱- ابندا سطح مبل را با جارو برقی تمیز کنید: قبل از انجام هر کاری لازم است تا با کمک یک جارو برقی یا یک دستمال مناسب هر آشغال و چیز اضافه‌ای را از سطح مبل بردارید. اگر از پارچه استفاده می‌کنید جنس‌های نرم و بدون پرز آن را انتخاب کنید تا پرزی بر روی آن باقی نگذاشته و ایجاد خراش نکند.

۲- تهیه محلول مخصوص شستشو: ۲ قطره مایع مخصوص ظرفشویی را به یک کاسه آب اضافه کرده و هم بزنید تا خوب مخلوط شوند. واقعیت امر این است که نمی‌توان یک ماده شوینده خاصی را برای همه مبل‌ها مناسب دانست؛ زیرا جنس چوب‌ها می‌تواند باهم متفاوت باشد.. اگر با مبلمان شما سازگاری داشت تمام سطح چوب را با کمک همان محلول و یک دستمال تمیز کنید.

سخن آخر

با تمام مطالب گفته شده درباره بهترین مبل‌ها برای خانه‌های کوچک اگر قصد شما خرید یکی از این مبل‌ها برای خانه‌تان است، ما سامی مبل را به شما پیشنهاد می‌کنیم. سامی مبل با دارا بودن جدیدترین انواع مبلمان کلاسیک، اسپرت و راحتی برای تمام سلیقه‌ها محصول مناسب را دارا می‌باشد. با سامی مبل دیگر نگران کم بودن فضای زندگی خود نباشید؛ زیرا به محض ورد به این فروشگاه متوجه تنوع بالای محصولات مناسب این گونه خانه‌ها می‌شوید و قطعا مبلمان مورد نظر خود را خواهید یافت.